Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Olejek z Róży - Rose Essential Oil 5 ml - Young Living Essential Oils
search
 • Olejek z Róży - Rose Essential Oil 5 ml - Young Living Essential Oils

Olejek z Róży - Rose Essential Oil 5 ml - Young Living Essential Oils

1 450,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 5-7 dni
Ilość

  Szanujemy Twoją prywatność

Przeczytaj jak dbamy o Twoje dane i jak je wykorzystujemy.

  Dostawa

Dostawa już od 15 PLN. Darmowa dostawa już od 500 PLN.

  Zwroty

Jeśli się rozmyślisz, masz 14 dni na zwrot produktu.

Róża / Rose (Rosa damascena) była używana od tysięcy lat jako dobrodziejstwo dla naszej skóry. Znany i bardzo ceniony arabski starożytny lekarz - Avicenna - jako pierwszy w znanej nam historii dokonał destylacji olejku z róży oraz był autorem całkowicie kompletnego opracowania w formie książki o uzdrawiających leczących właściwościach wody różanej pochodzącej z destylacji płatków róży. Poprzez większość starożytnej historii olejek ten był produkowany w specjalny sposób z użyciem bezzapachowego czystego oleju metodą tłoczenia ( ściskania w prasie ) płatków róży w obecności czystego oleju warzywnego, w którym rozpuszczała się esencja olejku z róży, napełniając olej zapachem i cennymi składnikami świeżych płatków róży. Dzisiaj większość olejków różanych jest rozpuszczonym ekstraktem, esencja różana w czystym bezzapachowym oleju warzywnym.

Miejsce upraw:                                                                                                      

 • Bułgaria
 • Turcja 

UWAGA !

Bułgarska Róża Damascena (o wysokiej zawartości citronelloli) bardzo rożni się od Marokańskiej Róży Centifolia (o wysokiej zawartości etanolu Fenylowego). Mają odmienne kolory, aromaty i terapeutyczne działanie.

 

Skład chemiczny:

 • Geraniol ( 12-28% ),
 • Citronelol ( 34-44% ),
 • Nerol ( 6-9% ),
 • Alkochol fenyletylowy ( 0-2% )

Płatki róży zawierają witaminę C, karoten, witaminy z grupy B, witaminę K, która jest podstawą prawidłowej homeostazy. W płatkach róży można zaleźć prawie wszystkie substancje mineralne z tablicy Mendelejewa. Zawierają wapno wpływające na przemianę materii oraz asymilację pożywienia, potas niezbędny do normalnej aktywności serca, miedź, która uczesniczy w *** haemopoesis *** oraz poprawia aktywność gruczołów dokrewnych, jodynę która korzystnie wpływa na gruczoł tarczycy. Lista zalet róży jest wystarczająco długa i pozwala nazwać różę uniwersalnym środkiem medycznym.

Zaleca się zbieranie płatków róży wcześnie rano, kiedy powietrze jest czyste i wilgotne, najlepiej po deszczu lub obfitej rosie. Płatki należy zbierać z przekwitłych, ale nie opadających róż. Zebrane, powinny zostać natychmiast zasuszone lub użyte bez płukania w celu zachowania ich leczniczych właściwości. Zebrane płatki różane mogą być użyte do przygotowania ekstraktów, wywarów, wody lub olejków różanych.

Bakterie w kontakcie ze świeżymi płatkami róży giną wciągu pięciu minut, co sprawia, że róża jest doskonałym lekarstwem do leczenia chorób skóry. Świeże płatki róży pomogą wyleczyć jątrzące rany lub oparzenia. Mogą także złagodzić alergiczne swędzenia.

Puder z płatków róży wymieszany z miodem jest skutecznym lekarstwem w przypadku zapalenia jamy ustnej i paradontozy. Miksturę należy wcierać w zapalone dziąsła. Bóle głowy, choroby i osłabienia mogą być leczone inhalacją róż i wywarów z róży. Inhalacje są także zalecane dla ludzi o słabym systemie nerwowym, podatnych na nerwice i depresje. Jeśli cierpisz na choroby na tle nerwowym, przeziębienie, grypę, kaszel, umieść miskę z gorącą wodą i płatkami róż w pomieszczeniu, w którym przebywasz.

Wywar z róż doskonale reguluje pracę mięśnia sercowego. Z tego powodu lekarze rekomendują różane inhalacje na stany skurczowe naczyń wieńcowych. Kąpiele z dodatkiem płatków różanych jest doskonałym rozwiązaniem przeciwko chorobom nerwowym. Uspokajają, odnawiają, usuwają niecierpliwość oraz oczyszcza skórę. Zaparz pół szklanki płatków róży wrzątkiem w przykrytym naczyniu w celu zachowania wywaru. Wlej napar razem z płatkami do kąpieli. Działanie naparu będzie silniejsze, gdy dodamy do kąpieli sok z buraków. Nigdy nie odrzucaj przekwitłych wiązek róż lecz rób z nich kąpiele lecznicze.

Spryskiwanie się wodą różaną jest rekomendowane w przypadku wielu chorób. Zalej 10 g. płatków różanych szklanką wrzątku i umieść w przykrytej miseczce. Codzienne stosowanie przez okres dwóch tygodni jest zalecane dla ludzi cierpiących na choroby nerwowe. W tym przypadku, spryskiwać powinno się górną część pleców ciepłą wodą różaną. Spryskiwanie wodą różaną jest korzystne również dla osób zdrowych w celu wzmocnienia systemu nerwowego i immunologicznego.

 

Działanie olejku:

 • anty-zapaleniowe,
 • zmniejsza usuwa blizny i szramy na ciele,
 • harmonizuje i pobudza nasz umysł, podnosi i poszerza nasza świadomość.

 

Inne sposoby zastosowania olejku:

 • olejek różany pomaga przy Astmie,
 • pomaga przy chronicznym Bronchicie (chroniczne zapalenie oskrzeli),
 • opryszczka,
 • liszaje,
 • impotencja,
 • blizny, szramy, podrapania, wszelkie choroby skóry, zmarszczki,
 • pomaga przy problemach i niedomaganiach natury seksualnej,
 • przywraca naturalna wibracje komórek naszego ciała, co zapobiega chorobom i stawia na nogi nasz system obronny.

Stosowanie:

 • rozpylamy i smarujemy wybrane miejsca na naszym ciele
 • spożywamy.

 

Wpływ aromatu:

 • ten przepiękny zapach róży jest upajającym, odurzającym i pięknie działającym Afrodyzjakiem,
 • pomaga osiągnąć równowagę i harmonię, pozwalając pokonać niepewność i brak poczucia bezpieczeństwa,
 • zapach jest stymulujący i podnoszący dla naszego umysłu - tworząc poczucie samoakceptacji bezpieczeństwa i powodzenia.

 

Uwagi:

 • Kobiety w ciąży użycie olejku powinny skonsultować z lekarzem.

 

Czy wiesz, że..

aby otrzymać litr olejku różanego potrzeba ponad 1000 kg płatków róży !

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.